Pocket

3.2) Pocket[1]

Pocket má funkčně velice blízko k aplikaci Instapaper. Stejně jako Instapaper slouží jako nástroj pro ukládání obsahu webových stránek pro pozdější přečtení. Stejně jako Instapaper se postará o úpravu textu do snadno čitelné formy zbavené rozptylujících elementů.

Také poskytuje možnost využít text-to-speech nástroje pro předčítání uloženého obsahu. Ten je zde proveden kvalitněji než v aplikaci Instapaper, kde syntéza hlasu místy selhávala v rozeznávání některých znaků v českém jazyce. Dalším bonusovým bodem pro Pocket je možnost kategorizovat svůj obsah přidáváním štítků podobným způsobem jako u aplikací Evernote nebo Google Keep. V porovnání s Instapaper však chybí možnost přidávání komentářů/poznámek k textovému obsahu uložených stránek a také jsou zde omezené možnosti zvýrazňování textu.

Zásadní přidaná hodnota Pocketu však spočívá v možnosti objevovat nový obsah, který je uživateli doporučován na základě obsahu dříve uložených stránek (funkce „discover“). Tím se z Pocketu kromě dobrého nástroje pro ukládání obsahu k rešerši stává i dobrá platforma pro objevování nových informací v oblasti uživatelova zájmu.

[1]                     Google Play: Pocket. Google Play [online]. [cit. 2018-06-11]. Dostupné z: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ideashower.readitlater.pro&hl=cs

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *