Any.do

2.1 Any.do[1]

Any.do je aplikace pro tvorbu seznamů úkolů a organizace událostí v kalendáři uživatele. Na první pohled se jedná o jednoduchou a po designové stránce velice čistou aplikaci. V porovnání s ostatními aplikacemi ze sféry „digitálních úkolníčků“ však zahrnuje některé zajímavé funkce, které konkurentům chybí.

Aplikace se automaticky synchronizuje s kalendářem Google a importují se do ní veškeré události, které uživatele očekávají. Navíc se do kalendáře promítají časově ohraničené úkoly z jeho seznamu úkolů.

Samotná tvorba jednotlivých úkolů je velice jednoduchá, ale zároveň nabízí mnoho možností uzpůsobení. Ke každému úkolu jde připojit neomezený počet podřazených podúkolů a uživatel tak může fragmentovat složité projekty do jednotlivých fází. Užitečná je i funkce, díky které může uživatel nastavit pro jednotlivé úkoly časované upomínky. Ke každému úkolu se navíc dá připojit poznámka, která obsahuje možnost vkládat audio, video, fotografie, obrázky nebo dokumenty. 

Pro jednotlivé seznamy navíc může uživatel vytvářet kategorie. Placená verze Premium dovoluje navíc přidávat k poznámkám barevné štítky a pracovat s nimi podobným způsobem, jako to dělá Evernote.

Je potřeba vyzdvihnout i velice povedený widget, který po umístění na plochu poskytuje okamžitý přístup jak ke kalendáři, tak k seznamu nesplněných úkolů. Další zajímavou funkcí je fakt, že aplikace uživatele v daný čas každý den upozorní, aby si vyhradil krátký čas na naplánování úkolů, které jej daný den čekají. Za zmínku stojí i funkce, která je v době psaní této práce ve vývoji, a to integrace umělé inteligence jako osobního asistenta pro pomoc s plněním úkolů. Správná integrace této funkce by mohla vyzvednout funkční potenciál Any.do nad většinu konkurenčních nástrojů. 

Velice podobnou alternativou Any.do je aplikace Wunderlist, která obohacuje tvorbu „to do listů“ sociální stránkou, tj. možností sdílení seznamů a pracovním chatem.

Další funkčně podobnou aplikací je To-do od společnosti Microsoft. Ze zde uvedených aplikací se jedná o nejjednodušší a zároveň designově nejčistší alternativu, která je však omezená pouze na vytváření seznamů úkolů a další užitečné funkce nenabízí.

Pro uživatele, kteří nepovažují za nutnost používat pro tvorbu „to-do“ seznamů dedikovanou aplikaci, jsou vhodnou alternativou i dříve zmíněné nástroje pro tvorbu osobní znalostní základny. Všechny tyto aplikace tvorbu to-do listů podporují, jejich nevýhodou je však nemožnost přidat svůj to-do list na domácí obrazovku telefonu ve formě widgettu (s výjimkou placené verze aplikace EssentialPIM).  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *