Vzdělávací kurz v Moodle

Práce s platformou Moodle byla z mé zkušenosti poměrně jednoduchá a uživatelsky příjemná. Veškeré ovládání je intuitivní a není problém do svého kurzu naskládat pletoru různých materiálů, ať už z vlastních nebo z externích zdrojů. Lehký problém možná bude mít člověk, který bude mým kurzem procházet. Materiály na sebe ne vždy navazují takovým způsobem aby bylo všechno lehce pochopitelné. Pokud bych tvořil od začátku veškeré materiály s tím, že nakonec budou muset dávat smysl jako homogenní celek, asi bych k jejich tvorbě přistupoval trochu jinak. Podstatná část práce v kurzu také měla být prováděná formou webináře, který jde do této podoby kurzu v Moodle jen velmi těžko zakomponovat. Z těchto důvodů bude možná průchod kurzem se snahou získat kromě teoretických znalostí i ty praktické možná obtížný.


:::

2 thoughts on “Vzdělávací kurz v Moodle”

  1. Kurz se mi zdá dobře sestavený, jednotlivé části na sebe hezky navazují 🙂 Moc se mi líbí, že je ke kurzu připojen tutorial na modelování – motivuje to studenty k akci. Otázky jsou super v tom, že testují vlastní pochopení látky, ale asi by se mi moc nechtělo to třeba po studentech opravovat. 🙂

  2. Dobrý den Richarde,
    není třeba lámat si hlavu z nesoudržnosti či nedokonalosti. Na cvičení jsme si řekli, že je to pracovní, a využíváme co máme namísto Lorem ipsum, nebo cizích materiálů. Úkol máte v pořádku, příště bych zvážila průchod lekcí. Zvolili jste využití prvků moodle, student se musí trochu proklikávat, což má své pro a proti. To je ale věc cviku, na který jsme čas neměli.

    Mějte se hezky
    HT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *